Oma mätta otsast näeb küll kaugemale, kuid mets on siiski lähemal kui silmapiir
Ma juhtusin kunagi lugema Sirbist või Müürilehest artiklit Inimlikkus on loomalikkus või midagi taolist, hetkel ma seda üles ei leidnud. Artikkel väitis, et see mida me nimetame inimlikuks on olemas ka loomadel, ning see mis saab nimetuse masinlikkus või robotlikkus on olemas ainult inimestel. Tegemist on küll kindlasti hüperbooliga, aga see mõte jäi mulle kuklasse pesa punuma; laias laastus kipun nõustuma. Eelneva näol on tegemist ühe mõttemudeliga. Mudelite mureks on see, et nad on lihtsustused. See on muidugi ka nende tugevus. Hea mudel võiks olla selline mis lihtsustab ära mingis kontekstis ebaolulise ning jätab alles vaid selle, ilma milleta ei saa. ISPEA kursuse käigus on mul tekkinud mentaalne mudel tehnoloogiast inimese pikendusena. Taolise mudeli põhjal lähtudes kusjuures tekib isegi küsimus kas me oskaksime ära tunda mõne maavälise tsivilisatsiooni loodud tehnoloogia? Kas me nimetaksime seda üldse tehnoloogiaks või on see mõiste ise juba inimkonnaga niivõrd seotud, et mei...